Světluškovský rej 22. 10. 2022

Celý roj světlušek v pláštěnkách

V sobotu 22.10. oddíl světlušek uskutečnil Světluškovský rej. V 9 hodin jsme se sešly na skautském domě a protože nám počasí příliš nepřálo, tak jsme se svižným krokem, zahalené v pláštěnkách, vypravily do krňovického Skanzenu, kde na nás již netrpělivě čekala paní Zemanová. S tou jsme se naladily na vánoční atmosféru. Připravila pro nás výrobu vánoční hvězdy a krátké povídání o vzniku tradice zdobení stromku. Poté nás pozvala na teplý mošt a čaj a holky se mohly podívat do krámku a zakoupit si například domácí mýdla nebo další předměty k výrobě vánočních ozdob.

Výroba vánočních hvězd

Když jsme se rozloučily, naše další kroky vedly, za velmi vydatného deště, na naší základnu do Štěnkova. Tam jsme se ohřály, opekly buřty, zahrály pár her, ale hlavně jsme mezi sebe přivítaly nové sestřičky. Celou výpravu jsme zakončily opět na skautském domě, kde jsme se tradičně rozloučily pokřikem a podáním levice.

Zapsala: Jitka Krejcarová

Nové světlušky

Fotogalerie na našem albu na flickru níže.

2022-10-22 Světluškovský rej 002