Férová snídaně 2023 ve skautu

Přijďte si zapiknikovat na podporu pěstitelů a pěstitelek ve světě.

Doražte s rodinou nebo kamarády do areálu skautského domu v Třebechovicích pod Orebem (naproti ZŠ) a to v sobotu 13. 5. 2023 od 9h do 11.30h.

Inspirace co s sebou pro fairtrade piknikové nováčky:

Fairtradové dobroty:

Fairtrade výrobky jdou zakoupit například v prodejnách Lidl nebo Kaufland, v drogeriích DM a dalších.

Lokální dobroty:

domácí vajíčka, marmelády, med, tvaroh či sýr od místního farmáře na pomazánku, řemeslný chléb z domácí pekárny, domácí uzenina, třeba i na opečení – v případě zájmu rádi rozděláme oheň 🙂

Do piknikového košíku nezapomeňte přihodit i nádobí a deku na sezení. V případě nouze samozřejmě nenecháme nikoho na holičkách a vše zapůjčíme, případně postavíme pár lavic a stolů. A nebojte se ani deště, kdyby náhodou, máme se kde schovat.

Můžete přijet i na kole a v 11:30 rovnou odstartovat na Okolo Oreba.

Piknikový happening se koná po celé České republice k příležitosti Světového dne pro férový obchod neboli fair trade.