Schůzky květen 2021

Po několikaměsíční pauze mohou v Královéhradeckém kraji od 4. května opět probíhat skautské schůzky venku.  A proto i naše oddíly obnovují schůzky v areálu za dodržení následujících podmínek, které nám nařizuje vláda.

Kompletní znění všech opatření a náležitostí naleznete na webových stránkách Junáka zde.

Pro schůzku je nutné:

• Schůzka probíhá vždy venku v počtu maximálně 30 osob (platné od 10. 5. 2021) na jeden oddíl.
  • Na schůzku je stále nutný respirátor nebo chirurgická rouška.
  • Na každou schůzku musí člen doložit svoji bezinfekčnost, jinak nebude vpuštěn do areálu kromě dětí do 6 let věku.

Varianty pro uznání bezinfekčnosti (= každý potřebuje test) :

• Předložení potvrzení ze školy o negativním antigenním testu ne starším než 72 hodin.
  • Čestné prohlášení zákonného zástupce o absolvování testu ve škole.
    • Vzor čestného prohlášení k vyplnění a k tisku stahujte zde.
  • Předložení potvrzení z oficiálního testovacího místa o negativním antigenním testu ne starším než 72 hodin
    • V Třebechovicích pod Orebem je možné se nechat otestovat v DDM v úterý od 10 do 12 h nebo v pátek od 8 do 12h.
  • Na vlastní náklady si zakoupit antigenní test a absolvovat ho před vedoucím před začátkem schůzky.
    • Čestné prohlášení o samotestu absolvovaném doma není možné uznat – je opravdu třeba, aby byl test proveden v přítomnosti vedoucího.
  • Předložení výsledku PCR testu s negativním výsledkem ne starším než 7 dní.
  • Předložení potvrzení o prodělané nemoci Covid-19 (platí 90 dní od pozitivního testu).

První schůzky oddílů proběhnou v následujících termínech:

• Benjamínci: pondělí 17. 5. od 16:30
  • Světlušky: středa 12. 5. od 16:30
  • Vlčata: úterý 11. 5. od 16:30
  • Skautky: čtvrtek 13. 5. od 17:00
  • Skauti: čtvrtek 6. 5. od 17:00

Těšíme se na osobní setkání a věříme, že se situace bude nadále zlepšovat a opatření se budou mírnit.