Skautská činnost v říjnu 2020

Během vyhlášeného nouzového stavu od 5. října v ČR vydává také skaut aktualizovaná protikoronavirová prohlášení.

Aktuální informace můžete vždy najít na skaut.cz/koronavirus.

V rámci aktualizovaných pravidel platí maximální počet 20 účastníků v jedné skupině při programu venku a 10 účastníků jedné skupiny při programu uvnitř. Odstup 2 metry v novém nařízení pro hromadné akce znamenají 2 metry odstupu mezi skupinami, nikoli mezi jednotlivci ve skupině.

Pravidelné schůzky našich oddílů tak mohou nadále probíhat a to především ve venkovních prostorách. Pokud to bude i nadále jen trochu možné v rámci proticovidých opatření, budeme se nadále snažit udržet pravidelnou činnost našich oddílů běžným způsobem.

Nadále tak platí zásada dodržování zvýšených hygienických opatření během schůzky a neúčast osob s příznaky jakéhokoliv infekčního onemocnění (mj. zvýšená teplota, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku apod.).

Společně to zvládneme a těšíme se na další skautské zážitky.