Vlčácká výprava

aneb, měli jsme jít do Štěnkova a zůstali na skauťáku

Nově zvolení šestníci a jejich zástupci – Ježek, Myšák, Čip a Králíček

V sobotu 5. 10. 2019 se uskutečnila první Poradní skála v novém skautském roce. Bohužel výprava k Poradní skále se za špatného počasí nemohla uskutečnit, a proto jsme s 2. oddílem vlčat museli zůstat v našem skautském středisku. Už od rána bylo deštivo a chladno, a nebylo tomu jinak po celý den. Sraz byl naplánovaný v 9:00 v našem doupěti(v klubovně vlčat). Pršet nepřestávalo a nepřestávalo, a tak jsme s vlčaty šli do klubovny roverů, kde jsme si zahráli hru ruce Přes ruce. Ještě než jsme šli hrát, roztopili jsme oheň v kamnech a po chvilce už bylo slyšet praskání dřeva. Hra Přes ruce byla legrační a užili jsme si při ní spoustu legrace. Zahráli jsme si ještě jedno kolo a po chvilce, když jsme se podívali ven z okna, jsme zjistili že neprší. Rychle jsme toho využili a šli si zahrát hru ven. Hra trvala necelých deset minut a začalo opět pršet, a proto se muselo rychle zpátky do klubovny. Dříve, než jsme pokračovali v programu, se uskutečnila Poradní skála. Na Poradní skále řešíme společně důležité věci ve smečce a vše okolo ní. Poradní skála je rituál vlčat, který má svoji symboliku a chováme se na ní slušně. První Poradní skála byla velice důležitá, jelikož se na ní volil šestník a podšestník (rádce družiny a zástupce družiny) jednotlivých družin. Po chvilkové debatě a hlasování byl zvolen za družinu jezevců šestník Králíček a podšestník Myšák. Za šestníka družiny bobrů byl zvolen Čip a podšestník Ježek. Po zvolení rádců družin jsme do naší smečky přijali nováčky, kteří od nás obdrželi jejich první žlutý vlčácký šátek s turbánkem. Proběhla ještě chvilková debata a zanedlouho byla Poradní skála ukončena. Jelikož venku pořád pršelo pustili jsme si animovaný film Kniha džunglí. Byla to starší verze ale vlčatům se film velice líbil. Po filmu jsme si ještě zahráli pár her, a než jsme se nadáli, byl konec výpravy. Popřáli jsme si s bráškama dobrý lov a rozešli jsme se do svých domovů. Už se nemůžeme dočkat na další výpravu a nové zážitky.

Napsal Matýsek